Зведенюк

Любов

Николаевна

 

 07.03.1985 г.

с.Студянка

Дубенский р-н Ровенская обл.

 

 

Освита: Криворізький державний педагогічний університет.

Специальность : Педагогика и методика среднего образования.Украинская мова и литература.

Квалификация: Магистр педагогической квалификации. Выкладчик украинской музыки и литературы, учитель зарубежной литературы. Практический психолог в запасах освіти.

Работаю практическим психологом с начала 2012 года в Студянском ЗДО.

Педагогический стаж работы - 15  лет.

 

 

👫Семінар-тренінг з теми «Психологічна допомога дітям, що прожили травматичні події».

15 березня 2024 року для фахівців психологічної служби в межах співпраці Рівненського інституту післядипломної педагогічної освіти і Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Дубенської міської ради відбувся семінар-тренінг.

06 березня 2024 года для педиатрических психологических служб на базе Дубенского лицея 8 Дубенской городской больницы был создан еще один модуль научного проекта «Социально-психологические технологии в строенном безпечном здравоохранении в современном закладе посещений»

Спецпроект «Гречься и не бояться»

 Вихованцы Студянского ЗДО приняли участие на подмостках Министерства просвещения и науки Украины в межу Всеукраинской программы ментального здоровья «Ты как?».

Эмоції є самым важным ланцюжным звонком дитини с непоколебимым светом, фундаментом поставленного до себя и до других. Те же самые эмоции и чувства дают детям возможность осмысливать и разоблачать добро и зло, красивое и некрасивое.

24 января 2024 года по инициативе психолога Коммунальной учрежден «Центр профессионального развития педагогических работников» Дубенской городской радио Галины МАРКОВИЧ, работающий над научным проектом для педагогов психологической службы «Социально-психологические технологии» ї у створенного безпечного освещения середовища в обычном закладе освещения"

10 октября – #Всесвітній_день_ментального_здоровья – приведём нагадати громадськости о проблемах психического здоровья и мобилизовать зусилля щодо его збережения и зміцнення.

С этого дня в Студянском закладе дошкольной службы психологической службы было организовано ряд заходов. Каждый день из зарядки «Бадьёрость на весь день», подготовляли выставку детских малышей «Я буду веселиться поці». Проведенные мероприятия сприали профилактику и здравоохранение психического здоровья детей, знание властного внутреннего мира, создание позитивного эмоционального настроения.

Практический психолог с методом активизации знаний и досвиданий педагогов для пополнения психологического самочувствия в сложный психоэмоциональный период проводил занятия «Пригоды эмоций» и психорелаксации «Чаровна добрая тварина».

30 серпня 2023 року засідання практичних психологів в межах серпневих студій, яке відбулось на базі Дубенського закладу дошкільної освіти №6.

Третій модуль  «Відпрацювання навичок консультування в парадигмі КПТ. Техніки роботи з тривогою і страхом».

 

02 травня 2023 року на базі Дубенського ліцею №5 відбувся третій модуль навчально-методичного проєкту з теми «Психологічне консультування у школі з використанням моделі когнітивно - поведінкової терапії» для фахівців психологічної служби. Автор проєкту – МЕЛЬНИК Юлія Василівна, завідувач навчально-методичного кабінету психологічної служби РОІППО, модератор проєкту – МАРКОВИЧ Галина Михайлівна, психолог комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Дубенської міської ради. 

   Отримані знання фахівці психологічної служби успішно використають в організації соціально-психологічного супроводу в своїх закладах освіти. Дякуємо всім учасникам за активність і бажання зростати!

Другий модуль -  «Розвиток базових навичок консультування в парадигмі КПТ»

 

03 квітня 2023 року продовжив роботу навчально-методичний проєкт з теми «Психологічне консультування у школі з використанням моделі когнітивно-поведінкової терапії».  Учасники в теплій і творчій атмосфері пропрацювали на теоретичному і практичному рівні всі послідовні кроки консультування для дітей та дорослих. 

КОНСУЛЬТАЦІЯ
Вплив стресу на організм дитини.pdf
Adobe Acrobat Document 446.8 KB

"Особливості навчання і виховання дітей з розладами аутичного спектру", 16 березня відбувся освітній воркшоп в межах співпраці комунальних установ "Інклюзивно-ресурсний центр" та "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Дубенської міської ради. Спікер заходу, Анастасія ОЛЕКСИШИН, практичний психолог Тернопільського обласного центру реабілітації та розвитку дитини, дала багато практичного та цінного матеріалу, порад та рекомендацій, як працювати з дітьми з цією складною нозологією.

КОНСУЛЬТАЦІЯ

«ПСИХОЛОГІЯ ПОВЕДІНКИ З ДІТЬМИ ПІД ЧАС ВІЙНИ»

Психіка дитини найбільш чутлива для травмування. Тож ділимось корсними порадами, як вберегти ментальне здоров’я дітей під час війни.

– Зберігайте спокій. Дитина у сприйнятті світу орієнтується на батьків. Паніка, крики, сльози батьків викликають у дитини відчуття, що відбувається катастрофа. Якщо навіть у такій важкій ситуації батьки намагаються поводитись спокійно, дитина легше до неї адаптується.

– Намагайтесь дотримуватись звичної для дитини рутини. Якщо це не заважає безпеці.

– Якомога частіше обіймайте дитину, торкайтесь її. Вона має відчувати, що ви поруч і піклуєтесь про неї.

– Грайте з дитиною. Не залишайте її наодинці гаджетами.

– Транслюйте дитині відчуття безпеки. Кажіть їй, що захистите її у будь-якому випадку. Пояснюйте, що саме ви робите для її та вашої безпеки. Для чого залишаєте квартиру та спускаєтесь в укриття. Якщо батько пішов на війну, скажіть дитині, що батько її захищає, долає ворога.

– Дитина має знати, що життя змінилось не на вічно, кажіть їй, що колись війна скінчиться.

– Кажіть дитині правду. Навіть якщо сталось найгірше. Не вдавайтесь до жахливих деталей, використовуйте метафори, щоб не травмувати дитину, головне не ховати від неї правду.

– Якщо ви в евакуації, скажіть дитині, навіщо ви поїхали. Намагайтесь у новому місці якнаймога швидше повернутись до соціального життя.

– Не дивіться при дитині відео про поточні події, особливо з вибухами та ненормативною лексикою. Якщо дитина питає про війну, розкажіть їй своїми словами.

 

НАМ НАЛЕЖИТЬ ЖИТИ, СКІЛЬКИ Б НЕБЕС НЕ ВПАЛО! (Девід Лоуренс, британський письменник).

Навчально-методичний проєкт з теми «Психологічне консультування у школі з використанням моделі когнітивно - поведінкової терапії». 

 ✅Автор проєкту – МЕЛЬНИК Юлія Василівна, завідувач навчально-методичного кабінету психологічної служби РОІППО. 02 березня 2023 року відбувся перший модуль проєкту «Стресостійкість та адаптивність – прості якості у непростих умовах».

Дякуємо ЗСУ за можливість професійно зростати! Все буде УКРАЇНА!

Індивідуальний план роботи на квітень під час воєнного стану
Індивідуальний план психолога дистанційн
Adobe Acrobat Document 527.5 KB

 Навчальний тренінг "Модернізація дошкільної освіти в умовах оновленого Базового компоненту. Реалізація компетентнісного підходу",який відбувся 26 січня на базі ЗДО 7 міста Дубна.

Базовий компонент дошкільної освіти- це стандарт, що містить норми та положення, які визначають державні вимоги до рівня розвиненості, освіченості та вихованості дитини дошкільного віку. Це основа, на якій стоїть дошкілля.Діяльність всіх дошкільних закладів, програми, які використовують педагоги, мають відповідати вимогам Базового компоненту.

Нова редакція державного стандарту, прийнята в минулому році, внесла зміни та доповнення.

Реалізації основних меседжів Базового компоненту в практиці дошкільного закладу був присвячений навчальний тренінг " Модернізація дошкільної освіти в умовах оновленого Базового компоненту.Реалізація компетентнісного підходу",який відбувся 26 січня на базі ЗДО 7 міста Дубна.

Спікери тренінгу Наталя Редько та Жанна Онищук у формі тренінгових практичних завдань розкрили суть компетентнісного підходу до розвитку дитини- дошкільника, визначили основні аспекти організації освітнього процесу в умовах оновленого державного стандарту.

 

25 листопада 2021 року КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Дубенської міської ради  було проведено соціально-психологічну  майстерні «Комунікативна компетентність старших дошкільників».

 

22 вересня 2021 року на базі Дубенського садочка №7 відбувся навчальний треніг з теми " Безпечне освітнє середовище як ресурс збереження психологічного здоров^я особистості", під час якого було актуалізовано знання педагогів про форми та  структуру булінгу, наголошувал0ося на важливості виховання у дошкільників почуття емпатії, розвитку вміння пошуку шляхів виходу зі складних ситуацій, формуванні навичок відповідальної та безпечної поведінки.

Запобігання і протидія домашньому насильству та булінгу
Бесіда
Тільки не мовчи.pdf
Adobe Acrobat Document 212.4 KB
Презентація ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ
Права дитини.pdf
Adobe Acrobat Document 1.6 MB

Найкращі розвиваючі сайти для дітей українською мовою.

Сучасні діти вже не уявляють свого життя без комп'ютера та Інтернету: ігри, соцмережі, відео, мультфільми - це ще не весь перелік занять, які захоплюють підростаюче покоління. Про негативний вплив такого проведення часу відомо усім. Тому, аби зробити "інтернетний час" дитини кориснішим Kozakorium.com підготував власну добірку найкращих розвиваючих сайтів для дітей українською мовою. Тут ви знайдете безліч цікавих матеріалів для свого чада: ігри, лічилки, віршики, казки, розмальовки, смачні рецепти для випічки, матеріали для творчого розвитку, мультфільми та багато іншого. Слід додати, що вся інформація зібрана на даних сайтах цілком безпечна для дітей.

1. "Левко" - сайт для дітей та батьків, що пропонує великий вибір ігор, лічилок, загадок, віршів, казок, аудіо та відео матеріалів, поради з рукоділля, розмальовки, найпростіші кулінарні рецепти для малечі, та сценарії дитячих свят.

2. "Нашим діткам" - сайт присвячений дошкільнятам та ранньому розвитку дитини. Тут розміщені дитячі музичні альбоми, відео-презентації, мультфільми, ігри, сценарії свят, аудіокниги та ще багато цікавого.

3. "Пустунчик" -  інформаційно-розважальний портал присвячений розвитку, навчанню та відпочинку дитини. Сайт пропонує різноманітний контент: ігри, аудіотеку, творчість, рукоділля, дозвілля, віртуальну школу та багато цікавого, що дозволить огранізувати відпочинок вашої дитини.

4. "Зроби Сам(А)" - цікавий сайт з рукоділля від Яни Смакули, що обов'язково сподобається дітка та батькам, які полюбляють проводити час разом та створювати речі своїми руками.  Також тут зібрана велика кількість схем, матеріалів та уроків для початківців, які допоможуть опанувати мистецтво хендмейду.

5. "Небо" - сайт християнської тематики для батьків та дітей з великою кількістю матеріалів та мультфільмів українською мовою, які можна переглядати online або завантажити на свій комп'ютер.

6. "Світ дитини" - сайт, який створила та веде патріотка Юля Турчина з Харкова. Тут ви знайдете заняття для дітей, вірші, логопедичні чистомовки, кросворди, ігри, дитячі забавлянки, українські вірші, гуморески та корисну літературу.

7. "Казкар" - один з кращих сайтів подібної тематики на просторах українського Інтернету. Тут є всі необхідні матеріали для малечі та батьків: казки (українські та народів світу), легенди про міста, села, гори, річки, рослин і тварин, мультфільми, аудіоказки, ігри, сценарії свят, ілюстрації та окремий розділ для батьків.

8. "Кращі казки світу" - гарно проілюстрований сайт для малят та їхніх батьків, який містить улюблені казки з усього світу українською мовою. 

9. "Читанка" - дитяча публічна онлайн-бібліотека, в якій містяться книги українською мовою, які вже не можна придбати у книжкових магазинах. Однак ви маєте можливість завантажити на комп'ютер чи інший пристрій будь-яку з книг представлених на сайті.

10. "МегаЗнайка" - сайт для дітей та батьків, для вчителів початкових класів та вихователів дитячих садочків. На ньому зібрана величезна кількість цікавої і корисної інформації: казки, вірші, ігри, пісні, цікаві факти про різноманітні предмети та явища, про рослинний і тваринний світ, про людину та її діяльність.

11. "Весела Абетка" - сайт, де зібрано безліч оповідань, загадок, казок, ігор, віршів, цікаво викладених для дітей відомостей з різних галузей знань. Ідея проекту та наповнення належить Миколі Владзімірському із Севастополя.

12. "Дітвора" - сайт створений батьками для батьків. Тут зібрано безліч матеріалів з відповідями на повсякденні запитання стосовно батьківства. Для вас доступні такі розділи: вагітність, немовля, дитина, родина, здоров'я, життя, знання, позитив та творчість.

13. "Янко Гортало" - чудовий україномовний сайт, що працює переважно на ниві дитячої літератури. Його авторами є Інга та Владислав, а Янко Гортало - то, звісно, псевдонім. Вони виховують 5 діток, тож віршики, оповідки, ілюстрації, відеопрезентації, пісеньки та інші вигадки - це продукт натхнення великою родиною.

14. "З любов'ю до дітей" - мабуть, один з найкращих україномовних сайтів, що має на меті навчити дітей робити добро, мати хороші думки та бути добрими. Тут ви знайдете багато розвиваючих мультфільмів, відеозагадок, розвиваючих уроків, казок, творчих майстер-класів та дитячих пісень українською мовою.

15. "Японські народні казки" - якщо ваш малюк вже знає напам'ять традиційні українські казки про Котигорошка, Колобка та Лиса Микиту, то саме час зачитати йому казки "країни сонця, що сходить". На даному сайті зібрані найпопулярніші казки. японського народу, в яких відображається його побут, звичаї, культура, прагнення й ідеали.

LisMK » Всеукраїнський день ДОШКІЛЛЯ

 

ДИТЯЧІ СТРАХИ І ПАНДЕМІЯ

 

Як дотримуватися психологічної гігієни в спілкуванні з дітьми на тему пандемії, щоб зберегти психічне здоров'я дітей на період до і після карантину.

Діти тільки пару днів раділи продовженню канікул і знаходженню вдома. За час, поки вони знаходяться поруч з дорослими, вони чули багато різних версій (які нагнітають чи заперечують і ін.) Про те, що зараз відбувається у нас і у всьому світі. Вони реагують на цю інформацію, навіть якщо зовні це ніяк не проявляється. Їх психіка "заражена" тривогою. І якщо з цим нічого не робити, то через місяць-два (а може, й раніше) вона почне "вилазити" в різних формах: розлад сну, харчування, появою незвичайних страхів, патологічною прив'язаністю до батьків, погіршення поведінки, ОКР та т. д.

Чим це пояснюється?

У віці від 5 до 10 років у дітей з'являються страх втрати батьків і екзистенційні страхи - страх війни, нападів, катастроф, пошкоджень, заражень і т.д. За великим рахунком - це прояв страху смерті, страху «не бути». Наявність таких страхів вважається показником "нормального" розвитку дітей. Заважати дитині і оточуючим вони починають тоді, коли з ними не так обходяться: "годують" панікою, різною, частіше за все, суперечливою інформацією, запереченням стану або намагаються створити ілюзію благополуччя.

Дорослим зараз нелегко, вони знаходяться в деякому "зміненому" стані, коли необхідно блискавично перебудовуватися і адаптуватися до нових умов. Але їм важливо пам'ятати, що дітям в цих умовах життя необхідно спертися на авторитетну і сильну фігуру батьків, які допоможуть їм впоратися з тривогою.

Що робити дорослим?

* Визнати свій страх (навіть якщо ви не боїтеся зараження, вас можуть налякати зміни в суспільстві),

* Приймати (не заперечувати) страх дитини: "ти боїшся / тобі страшно", "боятися - це нормально", "страх допомагає бути обережним",

* Говорити, що згуртованість допоможе впоратися з будь-якими труднощами,

* Не робити тему пандемії головною і основною, про яку зараз живе вся сім'я,

* Зменшити інформаційне занурення дитини в новинні зведення (при дитині не варто переглядати новини на всіх каналах, зачитувати кожен пост зі стрічки, емоційно обговорювати вжиті заходи в державі),

* Збільшити знання про вірус і про запобіжні заходи ,

* Інструктувати дитину, що їй потрібно зробити у разі, якщо з батьками щось станеться і вона не зможе самостійно викликати швидку допомогу (на який номер зателефонувати, яку адресу назвати, які дані про батьків дати, як описати стан батьків і т.д .),

* Якщо дитина перебуває поруч з сильно панікуючим дорослим, пояснити дитині, що є такий тип людей, який не може впоратися зі своїм страхом. І ці люди не погані і не хороші, вони так обирають. А ви будете з ним "обирати життя",

* Незважаючи на вік, нехай дитина багато грає. Грайте і ви з нею (якщо у вас є таке бажання). У грі дитяча психіка краще і швидше опрацьовує несвідомі страхи,

* Разом з дитиною (бажано, на ніч) придумуйте різні історії, казки, де в кінці перемагає добро, розсудливість і здоров'я ... психічне і фізичне :)

Бережіть фізичне і психічне здоров'я своє і своїх близьких!

 

Презентація Адаптація до ДНЗ.Зведенюк Л.
Microsoft Power Point Presentation 846.1 KB
Батькам майбутніх першокласників.docx
Microsoft Word Document 251.3 KB